2 Temmuz Maneviyatın Gezegeni Neptün Gerilemesiyle Dünya’yı Neler Bekliyor?

Hayatımızda ruhsal olarak bazı şeylerden kaçmışsak, geri giden Neptün bu sorunları yüzeye çıkarabilir ve bizi onlarla yüzleşmeye zorlayabilir.

Neptün geri hareket yolculuğuna 2 Temmuz – 7 Aralık 2024 tarihleri ​​arasında başlıyor.

Neptün Balık burcunda geri hareket edecek ve Balık burcunun son 29 derecesinden Balık burcunun 23 derecesine geri dönecek. Neptün’ün Balık burcunun son birkaç derecesindeki dansı, Neptün’ün Nisan 2011’de Balık burcuna ilk kez girmesiyle başlayan bu döngünün sonuna hazırlanmamıza yardımcı oluyor. Neptün Mart 2026’ya kadar Balık burcunda kalacak olsa da bu döngünün kapanacağını şimdiden hissetmeye başlıyoruz. Hatta kendinizi Nisan 2011’den bu yana sizi takip eden Neptün temalarını düşünürken bile bulabilirsiniz. Neptün Balık burcunda olmak istiyor.

Neptün illüzyonun, hayal gücünün ve yaratıcılığın gezegenidir. En üst düzeyde derin, koşulsuz ruhsal sevgi ve birlik ile ilgilidir. En düşük düzeyde yalan ve manipülasyonla ilişkilendirilir. Neptün geri giderken perdenin kaldırılmasını ve daha yüksek bir gerçeğin ortaya çıkmasını teşvik eder. Bir zamanlar sahip olduğumuz yanılsamalar, fikirler, hatta rüyalar ve arzular artık gittiğimiz yerle uyumlu olmayabilir veya onlarla uyumlu olmayabilir.

Neptün’ün gerileme döngüsüne daha derinlemesine dalmak istiyorsanız, Aralık 2023’ten (veya hatta Nisan 2011’den) bu yana, özellikle yaratıcılığınız, hayalleriniz, yanılsamalarınız, sezgileriniz ve potansiyel dolandırıcılıklarınızla ilgili alanlarda sizin için neler olduğunu hatırlayın. Bu gerilemede, bu süredir gelişmekte olan bir şey ön plana çıkabilir veya daha fazla içgörü ve yanıt alabilirsiniz. Geri giden Neptün’ün süptil bir enerji olduğunu unutmayın, bu nedenle neler olup bittiği tam olarak belli olmayabilir.
Size yol göstermesi açısından, Neptün gerilemesi sırasında deneyimleyebileceğimiz bazı belirtiler şunlardır:
Yaratıcılığın, hayal gücünün ve yeniliğin gezegeni olarak geri giden Neptün bazen yaratıcı bir blok oluşturabilir, ancak bu yalnızca yaratıcı vizyonumuzu yeniden canlandırma çabasıdır. Üzerinde çalıştığımız yaratıcı projeler söz konusu olduğunda kendimizi sıkışmış hissedebilsek de, Neptün ileri harekete geçtiğinde, çalışmalarımızı bir sonraki seviyeye taşıyabilecek yeni yaratıcı ilhamlar ve fikirler deneyimlememiz muhtemeldir. Yaratıcılığın engellendiğini hissediyorsan, yeniden doğuşun geldiğini kutla. Bu zamanı yaratıcı projelere ara vermek ve lojistiğe daha fazla odaklanmak için de kullanabilirsiniz. Bazen yaratıcı süreçlerimiz bir kontrol listesine ve plana ihtiyaç duyar ve bu, bunun üzerinde çalışmak için iyi bir zaman olabilir.

Manevi Yolculuğunuzu Yeniden Düşünmek

Neptün maneviyatın gezegenidir, dolayısıyla geriye doğru giderken kendimizi manevi inançlarımızı ve doğru olarak kabul ettiğimiz şeyleri sorguladığımız bir durumda bulabiliriz. Kendimizi farklı ideolojilere ya da farklı varoluş biçimlerine eğilimli bulabiliriz. Hayatımızda ruhsal olarak bazı şeylerden kaçmışsak, geri giden Neptün bu sorunları yüzeye çıkarabilir ve bizi onlarla yüzleşmeye zorlayabilir. Şefkatli veya “daha büyük insan” olma çabasıyla başımıza gelen şeyleri en aza indirmek kolaydır, ancak geri giden Neptün, durumu düşünmek ve daha pratik, mantıklı ve anlayışlı bir yaklaşım benimsemek için iyi bir zamandır.
Gerileyen Neptün aynı zamanda takip ettiğiniz manevi yola ve bunun size huzur mu getirdiğine yoksa sadece egonuzu mu beslediğine dair iç görü getirebilir. Koşulsuz sevgi üzerine dersler Neptün aynı zamanda koşulsuz sevginin, ilişkilerimizin ötesine geçen ve ruhumuzun bir parçasına sonsuza kadar bağlı olan sevginin gezegenidir.

Neptün geri giderken, İlahi sevginin bir kısmını uygulamak veya ona yaklaşmak ve onu kendimize kanalize etmek konusunda kendimizi zorlanmış hissedebiliriz. Koşulsuz sevgi önemli bir manevi uygulama olmasına rağmen, bazen uzaktan sevgiyi ve kendi sınırlarımızın ötesinde sevgiyi uygulamamız gerekir.
Gerçeklik kontrolü Neptün çalışan bir gezegendir. Özü bir filmde, bir şiirde ya da fantastik bir romanın başka bir dünyasında kendinizi kaybetmektir. Bütün bunlar güzel ve kendi yerlerine sahip olsa da, bunları sürekli bir şeylerden kaçmak için kullanırsak, Neptün’ün gerilemesi bazen bizi gerçekliğe geri getirebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir