Eskişehir’de Atatürk kalpağına benzeyen saçıyla görenleri şaşırtıyor

İHA

Eskişehir’de yaşayan 56 yaşındaki Çetin Sokulgan’ın saç şekli, yakınlarını şaşkınlığa uğratıyor.

2010 yılından bu yana saçları dökülmeye başlayan Sokulgan, çeşitli ürünler kullandı.

Saçlarının yeniden çıkması için ürünler kullanan ve başarılı olan Çetin Sokulgan, yeni bir stil denemeye başladı.

Saçları sert çıkan Sokulgan, yaklaşık 4 yıl önce saçlarına şekil verirken kalpağa benzer bir modeli keşfetti.

4 yıldır kalpağı veya bir şapkayı andıran saçını her gün özenle şekillendiren Çetin Sokulgan, gelen olumsuz yorumlara rağmen kendini böyle beğendiğini belirtti.

“Yapımı 1 saatimizi alıyor”

Çetin Sokulgan, “Gençliğimden beri saçlara bakımı seven bir insanım. Çalıştığım için daha sonradan saçlarım dökülmeye başladı. Döküldükten sonra 2010 yılında Eskişehir’e geldim.

Bu berber arkadaşlarla tanıştık. Pandemiden sonra saçımı yaparken bu model tesadüfen ortaya çıktı. Sert bir dokusu var. Spreyle, jöleyle ve arkadaşların yardımıyla yapımı günlük 1 saatimizi almakta.” dedi.

“Saçımı en çok Atatürk’ün kalpağına benzetiyorlar”

Gelen olumsuz bazı yorumları umursamadığını ve böyle mutlu olduğunu söyleyen Sokulgan, şöyle devam etti:

Her gün böyle bakımlı gezmeyi seviyorum. Kendim için yapıyorum, hiç kimse için değil. Birileri beni beğensin, takdir etsin diye değil, kendimi hoş görüyorum. Kendimi seviyorum ve onu yapıyorum. Saçımı en çok Atatürk’ün kalpağına benzetiyorlar. Bazı yaşlı insanlar, ‘Her gün bununla nasıl uğraşıyorsun?’ diyorlar. Her gün uğraşıyoruz işte, yapıyoruz.

Sadece fırçayla, fön makinesiyle, spreyle ve jöleyle yapıyorum. Aynı zamanda topik kullanıyoruz. Topik bizim en büyük yardımcımız. Gençler genelde beğeniyorlar ama 50-60 yaşın üstündekiler ‘Bu nasıl bir saç tipi?’ gözüyle bakarak, ‘Değiştir, kestir’ diyorlar.

“Türkiye’de örneğinin olduğunu zannetmiyorum”

Çetin Sokulgan’un saç şekli hakkında konuşan berberi Eyüp Yanık, “İlk tanıştığımız zamanlarda böyle değildi. Döküldükçe saç şekli biraz değişti. Kişisel bakımlarını biz yapıyoruz, saç tasarımını kendisi hallediyor. Daha önceden böyle bir saç stili görmedim, ilk defa görüyorum. Biz sadece kırıklarını alıyor ve saç bakımıyla ilgileniyoruz.

Çok zor ve iddialı bir saç. Türkiye’de de örneğinin olduğunu zannetmiyorum. Çetin ağabey, bu saça sahip tek insan. Kimisi ona Kalpaklı diyor, kimisi yakışıyor ya da yakışmıyor diyor. Öyle değişik tepkiler var.” ifadelerini kullandı.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir